Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Karatecy podsumowali rok

10.12.2015

Suwalscy karatecy dobrym występem w turnieju o Puchar Wielkich Jezior Mazurskich zakończyli tegoroczne zmagania. Teraz przyszedł czas na podsumowania. Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin w ciągu tego roku zaliczyli 183 starty i zdobyli 107 medali – 31 złotych, 34 srebrne i 42 brązowe. Na Mistrzostwach Polski zdobyli 10 medali – 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Dwukrotnie zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski Polskiego Związku Karate – na Mistrzostwach Polski Juniorów i po raz pierwszy historyczne Mistrzostwo Polski Seniorów. To był udany rok, ale wciąż brakuje nam medalu na Mistrzostwach Europy Seniorów, mówił w rozmowie z Radiem 5 trener suwalczan, Marek Krejpcio.

W mijającym roku nie tylko podopieczni Marka Krejpcio odnosili sukcesy, ale on sam również. Podczas XI Mistrzostw Świata Karate Shinkyokushin w Tokyo trener suwalczan zdał egzamin na piąty dan i otrzymał tytuł Shihan, czyli mistrz.