Kolejne medale suwalskich kolarzy

08.08.2017

4 medale zdobyli suwalscy kolarze z klubu MTB Suwałki podczas Maratonu Kresowego w Sejnach. Zawodnicy objechali transgraniczne Jezioro Gaładuś, ścigając się również częściowo na terytorium Litwy. Szutry oraz leśne ścieżki i odcinki asfaltowe pokonało 20 kolarzy MTB Suwałki. Po wicemistrzostwie Polski z poprzedniego tygodnia tym razem udało się zdobyć 4 medale. Na najwyższym stopniu podium w wyścigu MINI w kategorii Młodziczka stanęłą Lena Szostak. W Półmaratonie złoty medal w kategorii Kobiety Fit K5 zdobyła bezkonkurencyjna Małgorzata Walendzewicz, a drugi w kategorii Orlik był Piotr Wasilewski. Na najdłuższym dystansie Maratonu, brązowy medal w kategorii Mężczyźni M6 wywalczył Sylwester Szymański. Kolejne starty zawodników z Suwałk to Gwiazda Północy z cyklu Mazovia MTB w Ełku i okolicach, które odbędą się w najbliższy weekend (12-14.08) oraz kolejny Maraton Kresowy w Narewce za dwa tygodnie.