Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Koronawirus popsuł plany

15.09.2020

Sejny

Nie odbędzie się planowany na osiemnastego września koncert muzyki cerkiewnej poświęcony pamięci Andrzeja Strumiłły w Sejnach. Dwa zespoły z Łotwy, które miały wystąpić przed sejneńską publicznością, zrezygnowały z występu. Informację podał dziś w audycji „Gość Radia 5” Jerzy Nazaruk, prezes Stowarzyszenia Ściana Wschodnia w Sejnach. Jak przekazał, muzycy nie chcieli narażać swoich rodaków na zakażenie wirusem, którym mogliby sami zakazić się podczas podróży.

Stowarzyszenie zaprosiło na koncert 200 osób. Prezes prosi, aby nie wyrzucać zaproszeń. Wierzy, że przydadzą się w późniejszym terminie, tylko trzeba będzie wpisać w nich inną datę.

Zasłużony dla Polski i regionu profesor Andrzej Strumiłło zmarł w kwietniu tego roku. Utytułowany i ceniony artysta wielu dziedzin sztuki mieszkał na Suwalszczyźnie od połowy lat 80-tych, a jego dom stał się centrum wydarzeń kulturalnych, gdzie ściągali inni artyści. Profesor tworzył i inicjował wydarzenia artystyczne. To właśnie z inicjatywy profesora w Sejnach ruszyły remonty zabytkowych obiektów i wydarzenia kulturalne. Koncert miał być wyrazem wdzięczności za dokonania artysty.

Autor: AP