Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

ŁKS Łódź – Wigry Suwałki 2:1

06.10.2018

Łódź

W rozegranym w Łodzi meczu 13. kolejki Fortuna I Ligi, Wigry Suwałki przegrały z ŁKS Łódź 1:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Rafał Kujawa i Maksymilian Rozwandowicz. Kontaktowa bramka dla Wigier padła po samobójczym trafieniu Jana Sobocińskiego.

Pierwsza odsłona ze wskazaniem na gospodarzy, którzy nie potrafili jednak znaleźć sposobu na dobrze spisującą się obronę biało-niebieskich. Worek z bramkami rozwiązał się w 43. minucie meczu, kiedy po świetnym dośrodkowaniu Daniego Ramireza z rzutu wolnego piłkę w siatce strzałem głową umieścił Rafał Kujawa. W drugiej połowie coraz częściej do głosu dochodzili suwalczanie, którzy próbowali rozszyfrować grę obronną łodzian głównie grą skrzydłami. Sztuka ta udała się w 62. minucie meczu, kiedy po niewykorzystanym rzucie karnym Filipa Karbowego, piłkę do własnej siatki skierował Jan Sobociński. Radość suwalskiego zespołu nie trwała jednak długo, gdyż 3 minuty później kolejny rzut karny na bramkę – tym razem na korzyść gospodarzy – zamienił Maksymilian Rozwandowicz, piłkarz ŁKS. Na domiar złego Sebastian Tarnowski, sędzia główny spotkania, dyktując „jedenastkę” dla zespołu z Łodzi popełnił błąd.

Przed Wigrami kolejne spotkanie na własnym stadionie. W ramach 14. kolejki Fortuna I Ligi, biało-niebiescy zmierzą się w najbliższą sobotę (13.10) z GKS Tychy. Początek meczu o godzinie 16.00.

ŁKS Łódź – Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Bramki: Rafał Kujawa 43′, Maksymilian Rozwandowicz 65′ (k) – Jan Sobociński 62′ (s)

ŁKS Łódź: 25. Michał Kołba – 21. Jan Grzesik, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 2. Jan Sobociński, 4. Artur Bogusz – 11. Dani Ramírez, 9. Wojciech Łuczak (46′, 6. Maciej Wolski), 14. Lukáš Bielák, 18. Piotr Pyrdoł (71′, 28. Łukasz Piątek), 7. Patryk Bryła (86′, 23. Bartłomiej Kalinkowski) – 88. Rafał Kujawa.

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 2. Paweł Olszewski, 25. Arkadiusz Najemski, 44. Adrian Karankiewicz, 3. Jonatan Straus – 32. Paweł Kaczmarczyk (46′, 20. Bartosz Mroczek), 99. Damian Pawłowski, 29. Martin Adamec, 8. Filip Karbowy (74′, 35. Dawid Polkowski), 10. Karol Mackiewicz (74′, 97. Piotr Kwaśniewski) – 27. Robert Bartczak.

żółte kartki: Wolski – Węglarz, Adamec.
sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Źródło: Radio 5