Łowili o Puchar Prezesa Lokalnej Grupy Rybackiej

20.09.2020

Jezioro Boksze

X jubileuszowe Zawody w Wędkarstwie Spinningowym o Puchar Prezesa Lokalnej Grupy Rybackiej odbyły się w minioną sobotę (19.09) na jeziorze Boksze. O trofea walczyło 40 wędkarzy. Największym zwycięzcą okazał się Marcin Słomińki, który złowił najdłuższego, 60-centymetrowego szczupaka. Zawodnik zdobył w sumie trzy puchary. Zajął pierwsze i trzecie miejsce za największe okazy drapieżne i drugie miejsce za największą ilość punktów. Drugie miejsce za największy okaz drapieżnika otrzymał Rafał Dowgier, natomiast Sławomir Luto wygrał w kategorii największej liczby zdobytych punktów. Trzeci w tej kategorii był Tomasz Rogowski, wójt Filipowa. Gmina Filipów wygrała też w kategorii najlepsze drużyny samorządowej, a na drugiej pozycji uplasowały się Raczki. Mniej szczęścia mieli przedstawiciele gminy Giby, Puńsk, czy Wiżajny. Puchary wręczał Cezary Cieślukowski, prezes LGRu. Jak wspominał, na przestrzeni 10 lat trafiały się nawet 17-kilogramowe sumy.