Maraton Kresowy na Białorusi

17.07.2017

Dziesięciu zawodników z klubu MTB Suwałki wzięło udział w kolejnych zawodach z cyklu Maratony Kresowe. Trójka wróciła z medalami. 740 zawodników z Białorusi, Polski, Litwy i Rosji w sobotę (15.07) pokonało trasy nad Kanałem Augustowskim, na terenie Białorusi. Malownicza Śluza Dąbrówka położona w pobliżu miejscowości Sopoćkinie była miejscem startu i mety zawodów. Na dystansie Maraton (66 km) Sylwester Szymański wywalczył złoto w kategorii Mężczyźni M6. Na dystansie Półmaratonu (40 km) Małgorzata Walendzewicz zdobyła złoto w kategorii Kobiety Fit K5, a  Andrzej Bąkała – również złoto w kategorii Mężczyźni M6. Następna zawody to wyprawa  do Chełma na Lubelszczyźnie, gdzie kolarze będą ścigać się przez dwa dni, w tym jeden w ramach Mistrzostw Polski XCT.