Maria Andrejczyk tuż za podium

19.08.2016

Tuż poza podium zakończyła start w finale rzutu oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Maria Andrejczyk, zawodniczka Hańczy Suwałki. 20-letniej oszczepniczce zabrakło dwóch centymetrów do zdobycia brązowego medalu. W finale osiągnęła rezultat 64,78 m i zajęła czwarte miejsce. Brązowy medal zdobyła Czeszka Barbora Špotáková, mistrzyni olimpijska z Pekinu w 2008 i z Londynu w 2012 roku rzucając na odległość 64,80 m. Wygrała Chorwatka Sara Kolak – 66,18 m. Srebrny medal przypadł natomiast reprezentantce RPA Sunette Viljoen – 64,92 m. Dwa dni wcześniej Maria Andrejczyk wygrała kwalifikacje do olimpijskiego finału osiągając wynik 67,11 m. To najlepszy w tym roku rezultat na świecie, a także nowy rekord Polski.

Dziś rano rozmawialiśmy z Małgorzatą Andrejczyk, mamą naszej oszczepniczki. – Jestem dumna z córki- powiedziała Radiu 5 Pani Małgorzata.

Pani Małgorzata dzwoniła do Marii tuż po zakończeniu finału. Zawodniczka była trochę smutna, że tak mało zabrakło jej do medalu.