Mechaniak Mistrzem Warmii i Mazur

22.09.2016

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku zostali Mistrzami Warmii i Mazur w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w środę (21.09) w Olecku z okazji Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017.

Ełcki Mechaniak reprezentowali: Mateusz Kwiatkowski, Michał Orłowski, Krzysztof Babiński, Dawid Mrówka, Robert Szulc, Michał Rytel i Kacper Kozikowski. Podopieczni Janusza Limbergera zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja w tej kategorii odbywała się na dystansie 1500 metrów. Indywidualnie zwyciężył Konrad Poreda z Gołdapi. Najlepszy z ełczan – Mateusz Kwiatkowski – zajął czwarte miejsce.

W sumie w zawodach wzięło udział ponad 750 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali na dystansach od 500 do 1500 metrów. Byli to zawodnicy m.in. z Olecka, Ełku, Gołdapi, Giżycka, Węgorzewa, Nowego Miasta Lubawskiego, Pisza i Szczytna.