Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mecz niewykorzystanych szans

16.11.2019

Suwałki

W meczu 5. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3 (21:25, 22:25, 22:25). MVP piątkowego (15.11) spotkania został Jurij Gładyr (Jastrzębski Węgiel).

Pierwszy set przebiegał pod znakiem wyrównanej gry z obu stron. Podopieczni Andrzeja Kowala systematycznie starali się powiększać dwupunktową przewagę. Występujący w roli faworytów gospodarze nie składali jednak broni, dobrze spisywali się w polu serwisowym i skutecznymi atakami doprowadzali do remisów. Jastrzębianie przy stanie 16:16 przeprowadzili kilka udanych akcji, które pozwoliły objąć wyraźne prowadzenie i wprowadziły w szeregi podopiecznych Roberta Santilliego odrobinę spokoju. Jastrzębski Węgiel zwyciężył do 21 punktów.

Druga partia była swego rodzaju „lustrzanym odbiciem” pierwszej części meczu. Trudno było wskazać dominujący zespół, ale podobnie jak w pierwszym secie, kluczowa okazała się skuteczna końcówka. Brązowi medaliści poprzedniej edycji rozgrywek wygrali do 22 punktów i byli o krok od końcowego triumfu.

W trzecim secie zawodnicy z Jastrzębia kontrolowali przebieg spotkania, ale momentami nie utrzegli się prostych błędów. Kilkanaście minut przed zakończeniem meczu gospodarze roztrwonili kilkupunktową przewagę, którą bardzo cierpliwie niwelowali siatkarze Ślepska. Straty okazały się jednak zbyt duże i ostatecznie to zespół ze Śląska zapisał 3 punkty na swoim koncie.

– Mieliśmy swoje szanse – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Paweł Filipowicz, libero Ślepsk Malow Suwałki.

Kolejny mecz będzie wielkim świętem siatkówki w Suwałkach. W najbliższym tygodniu odbędzie się długo oczekiwane otwarcie hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena”. Pierwszym rywalem, z którym biało-niebiescy zmierzą się w nowym obiekcie, będzie Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania w sobotę, 23 listopada, o godzinie 14:45.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Vigrass, Kampa, Depowski, Gladyr, Fornal, Rusek (libero) oraz Bucki, Fromm, Margarido, Lyneel

Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rohnka, Tuaniga, Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Klinkenberg, Rudzewicz, Gonciarz

MVP: Jurij Gładyr (Jastrzębski Węgiel)