Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mecz niewykorzystanych szans

09.05.2018

W meczu 30. kolejki Nice I Ligi, Wigry Suwałki zremisowały z Chrobrym Głogów 1:1. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył w 39. minucie meczu Patryk Klimala, dla którego było to już 10. trafienie w sezonie. Głogowianie odpowiedzieli w 59. minucie, kiedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Bach.

– Zabrakło skuteczności – powiedział tuż po spotkaniu Patryk Klimala, napastnik suwalskich Wigier.

Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec biało-niebieskich, Artur Skowronek, nie krył rozczarowania.

Trener gospodarzy zwrócił również uwagę na braki kadrowe, które skutkują eksploatacją bardziej doświadczonych zawodników. Wskazał też plusy tej sytuacji.

Kolejny ligowy mecz piłkarze suwalskich Wigier rozegrają 12 maja na Stadionie Miejskim w Bytowie. W meczu 31. kolejki Nice I Ligi, rywalem biało-niebieskich będzie 13. w pierwszoligowej tabeli Drutex-Bytovia Bytów. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Wigry Suwałki – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
Bramki: Patryk Klimala 39′ – Jakub Bach 59′

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 22. Mateusz Spychała, 4. Mateusz Żyro, 3. Rafał Remisz, 17. Adrian Jurkowski, 29. Piotr Kwaśniewski – 23. Serhij Pyłypczuk (89′, 11. Bartosz Olszewski), 32. Robert Obst (75′, 10. Mateusz Radecki), 8. Patryk Sokołowski, 19. Mariusz Rybicki – 9. Patryk Klimala.

Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki – 32. Przemysław Stolc, 29. Daniel Wajsak, 3. Michał Michalec, 8. Karol Danielak – 15. Szymon Nowicki (46′, 25. Jakub Bach), 10. Marcel Gąsior (65′, 99. Damian Kowalczyk), 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj, 2. Łukasz Szczepaniak (72′, 77. Serhij Napołow) – 19. Przemysław Trytko.

żółte kartki: Spychała – Michalec, Stolc.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa).