Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Miasto Suwałki uruchomi usługę door-to-door

26.02.2021

Suwałki

Ponad 700.000 zł zostanie przeznaczonych na wdrożenie całkowicie nowej usługi Suwałkach pn. door-to-door. Będzie ona skierowana do osób niepełnosprawnych z ograniczonymi możliwościami mobilnymi, którym Miasto zaoferuje m.in. pomoc w transporcie do lekarza lub na wydarzenie kulturalne.

– Przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wniosek zyskał akceptację PFRON i dzięki temu pozyskaliśmy kwotę 722.150,02 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób nieoprawnych, kupno schodołazu i wózka inwalidzkiego. Dofinansowanie obejmie również koszty osobowe związane z zatrudnieniem ludzi do obsługi zadania

– informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Realizacja usługi door-to-door będzie obsługiwana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pracownicy MOPR pomogą opuścić mieszkanie i przetransportują daną osobę we wskazane miejsce. Dzięki programowi door-to-door, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym.

Z usług door-to-door, zgodnie z zasadami programu, nie będą mogły korzystać osoby poniżej 18 roku życia, a więc nie będzie możliwe dowożenie dzieci do szkół. Tę usług tak jak dotychczas będzie realizowało PGK Suwałki.

O dokładnym terminie uruchomienia usługi door-to-door poinformujemy już niedługo.

Źródło: UM Suwałki