Mistrzostwa Karate Kyokushin

23.10.2017

Z medalami, do domów wrócili reprezentanci Suwałk i Olecka biorący udział w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin. Na turniej, który odbył się w sobotę (21.10) w Lublinie, zjechało 246 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Brązowy medal w kategorii kata seniorów wywalczył dla Suwalskiego Klubu Karate Michał Karpowicz. 5 miejsce, zajął natomiast Damian Biłbak. Dwójka podopiecznych Marka Krejpcio po raz pierwszy startowała w konkurencji seniorskiej. Tym samym pokazali, że plasują się w czołówce krajowej. Wyjazd posumował w rozmowie z Radiem 5 Marek Krejpcio, trener karateków.

O sukcesie, mogą też mówić wychowankowie Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin. Kinga Kuklińska, podopieczna trenera Wojciecha Rejterady, wywalczyła tytuł mistrzowski kategorii kumite juniorek młodszych do 50 kg. W finale zmierzyła się ze swoją klubową koleżanką Dominiką Wojciechowską, która ostatecznie została wicemistrzynią w tej kategorii.