MKS Ślepsk Suwałki – APP Krispol Września 1:3

19.02.2019

Suwałki

W „telewizyjnym” meczu 25. kolejki 1. Ligi Mężczyzn w siatkówce MKS Ślepsk Suwałki przegrał z APP Krispolem Września 1:3 (26:28, 17:25, 25:22, 16:25). Wrześnianie zrewanżowali się tym samym za porażkę w pierwszej fazie rozgrywek, kiedy to suwalczanie zwyciężyli 3:0.

Wtorkowy mecz trzymał w napięciu do ostatnich piłek. W pierwszej partii podopieczni Mateusza Mielnika mieli w powietrzu piłki setowe, ale finalnie to goście zwyciężyli na przewagi do 26 punktów. Drugi set to dobry początek Ślepska, który chwilę później oddał inicjatywę na boisku. W polu zagrywki świetnie spisywał się środkowy Krispolu – Mateusz Zawalski. W końcówce drugiej odsłony o czas poprosił szkoleniowiec biało-niebieskich, ale na niewiele się to zdało, gdyż wrześnianie kontrolowali grę i zwyciężyli do 17 punktów. Gospodarze nie złożyli broni i przedłużyli swoje szanse w tym meczu zwyciężając w trzecim secie do 22 punktów. Ostatnie słowo należało jednak do gości. „Pomarańczowi” szybko narzucili swój styl gry i systematycznie powiększali przewagę. Skuteczne ataki Damiana Wierzbickiego i Mateusza Jóźwika poprowadziły podopiecznych Mariana Kardasa do zwycięstwa w czwartej partii i tym samym w całym meczu. Komplet punktów powędrował do Wrześni.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został wspomniany Mateusz Jóźwik (APP Krispol Września).

Kolejny mecz siatkarze Ślepska rozegrają już w najbliższą sobotę, 23 lutego w Krakowie. Rywalem biało-niebieskich będzie AZS AGH Kraków. Początek spotkania o godzinie 15.00.

MKS Ślepsk Suwałki – APP Krispol Września 1:3 (26:28, 17:25, 25:22, 16:25)

MKS Ślepsk Suwałki: Gonciarz,Skrzypkowski, Siek, Rohnka, Sapiński, Winnik, Filipowicz (L) oraz Macyra, Tomczak, Szwaradzki, Kapaiev