MKS Ślepsk Suwałki na drodze do półfinału

09.03.2019

Suwałki

W drugim meczu 1. rundy fazy play-off siatkarskiej 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0 (26:24, 25:22, 25:23). Suwalczanie podwyższyli zatem prowadzenie w rywalizacji na 2:0. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu tej fazy rozgrywek, biało-niebiescy zwyciężyli 3:1. Podopieczni Mateusza Mielnika wyruszą więc do Bielska-Białej ze sporą zaliczką. Do awansu do półfinału potrzebują zaledwie jednej wygranej.

BBTS Bielsko-Biała sobotnie spotkanie rozpoczął bez swojego najskuteczniejszego zawodnika – Olega Krikuna. Atakujący zespołu z Bielska doznał kontuzji barku. W jego miejsce pojawił się Mikołaj Skotarek. Pierwszy set rozpoczął się od wymian „punkt za punkt”. Bielszczanie bardzo długo prowadzili, ale w dalszej części premierowej odsłony coraz śmielej do głosu dochodzili siatkarze Ślepska. Przełomowym momentem okazały się dwie ostatnie akcje tej części meczu. Punktowy blok Cezarego Sapińskiego i skuteczny atak Patryka Szwaradzkiego dały suwalczanom zwycięstwo na przewagi, do 24 punktów.

W drugiej partii serią kapitalnych zagrywek popisał się Kamil Skrzypkowski, który wyprowadził gospodarzy na sześciopunktowe prowadzenie. Bielszczanie długo nie mogli znaleźć sposobu na rozpędzonych siatkarzy Ślepska. Biało-niebiescy dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W połowie seta do gry wrócili jednak podopieczni Pawła Gradowskiego i w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji zrobiło się nerwowo. Trener Mateusz Mielnik wykorzystał przerwy na żądanie, które pomogły wybić bielszczan z rytmu i nieco uspokoiły grę suwalczan. Ostatni punkt w tym secie zdobył skuteczną kiwką Jakub Rohnka, dając tym samym nadzieję siatkarzom Ślepska na zwycięstwo w trzech partiach.

Trzecia odsłona sobotniego meczu rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Suwalczanie dobrze spisywali się w polu zagrywki, dzięki czemu wypracowali sobie bezpieczną przewagę. W zespole BBTS doszło do kilku zmian, które przyniosły zamierzony efekt. Bielszczanie wyrównali i toczyli równą grę. Ostatnie słowo należało jednak do biało-niebieskich, którzy zwyciężyli do 23 punktów i w całym meczu 3:0.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został Patryk Szwaradzki (MKS Ślepsk Suwałki).

MKS Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (26:24, 25:22, 25:23)

MKS Ślepsk Suwałki: Skrzypkowski, Szwaradzki, Gonciarz, Siek, Sapiński, Rohnka, Filipowicz (L) oraz Laskowski, Macyra, Tomczak
BBTS Bielsko-Biała: Macionczyk, Firszt, Buniak, Skotarek, Piotrowski, Cedzyński, Marek (L) oraz Sukhatskiy, Nowak, Sawicki, Oniszk

MVP: Patryk Szwaradzki (MKS Ślepsk Suwałki)

Stan rywalizacji: 2:0

Źródło: Radio 5