Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mroźną noc spędził w komendzie. Gdzie osoby bezdomne mogą szukać pomocy?

11.02.2021

Ełk /warmińsko – mazurskie

W komendzie policji spędził minioną noc 57-latek, który kompletnie pijany szukał schronienia przed mrozem na klatce schodowej jednego z bloków w Ełku.

O interwencję poprosiła miejscowych funkcjonariuszy mieszkanka miasta.

– Zgłoszenie wpłynęło w środę (10.02) wieczorem – poinformowała Agata Kulikowska de Nałęcz oficer prasowy ełckiej komendy.

Okazało się, że mężczyzna znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i jest bezdomny. Po doraźnej pomocy 57-latek uzyskał informacje o noclegowniach i miejscach, w których może znaleźć wsparcie.

– Na terenie Warmii i Mazur działają 23 placówki, które są w stanie zapewnić opiekę blisko 700 osobom zagrożonym problemem bezdomności – informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. To przede wszystkim schroniska, ogrzewalnie i noclegownie.

Informacje na temat wszelkich form pomocy osobom pozostającym bez stałego miejsca zamieszkania uzyskać można dzwoniąc pod bezpłatną, działającą całodobowo infolinię. Jej numer to 800 165 320.

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i pozostają bez stałego adresu zamieszkania. Nie pozostawajmy obojętni na los drugiego człowieka. Jeden telefon może uratować życie.

Źródło: Radio 5, KPP w Ełku, W-MUW
Autor artykułu: jwe