Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 11

20.12.2017

W środowej (20.12) audycji „Na cztery łapy” przestrzegaliśmy przed kupowaniem zwierząt w prezencie na Boże Narodzenie. W święta wyczekujemy Mikołaja, który przychodzi z workiem prezentów. Jednak zwierzęta to nie rzeczy, którymi można się pobawić. – Święta sprzyjają spontanicznej decyzji o zakupie przyjaciela, a pojawienie się zwierzęcia w domu powinno być decyzją przemyślaną – mówiła Anna Walijewska- Maksymowicz, prezes zarządu Fundacji Zwierzęta Niczyje.

Podczas audycji mogliśmy też poznać Reksia, małego, białego szczeniaka. Reksio wraz z mamą i rodzeństwem trafił pod opiekę Fundacji zaledwie tydzień temu. Od razu skradł serce wszystkich opiekunów, w tym Amelki, ośmioletniej wolontariuszki FZN. Amelka opowiedziała także o Nocusiu, piesku, którego jej rodzice adoptowali także z Fundacji. – Pieski ze schroniska są wdzięczniejsze i nic nie kosztują – przekonywała Amelka.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.