Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 12

10.01.2018

Psotka, maleńka suczka porzucona w Suwałkach poszukuje domu. Teraz zwierzę znajduje się pod opieką Fundacji „Zwierzęta Niczyje”. Jej historię w środę (10.01)  w audycji „Na cztery łapy” przedstawiła Anna Walijewska-Maksymowicz, prezes Fundacji.  Psotka została porzucona w worku, miała zawiązany drut na szyi. – Chcemy, aby człowiek, który wyrządził jej taką krzywdę nie pozostał bezkarny – powiedziała Anna Walijewska-Maksymowicz.

Podczas spotkania mieliśmy okazję pokazać też Basię, 8-miesięczną suczkę Kazimierza Walijewskiego, wolontariusza Fundacji. Basia także została porzucona w zawiązanym worku.

Wolontariusze Fundacji zaznaczają, że porzucenie zwierzęcia w lesie nie jest wyjściem z sytuacji.  – Często mówimy, że schroniska nie są dobrym miejscem dla zwierząt, ale w sytuacjach podbramkowych schronisko, czy też telefon do organizacji pozarządowej jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż porzucenie zwierzęcia w worku w lesie – dodaje prezes FZN.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.