Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 13

17.01.2018

Łajka to małe szczenię rasy łajka rosyjsko-europejska, które szuka domu. Pod skrzydła Fundacji Zwierzęta Niczyje trafiła na początku stycznia. – Łajka pochodzi z pseudohodowli, z chowu wsobnego, co wiąże się z ryzykiem występowania wad genetycznych. – powiedziała Anna Walijewska-Maksymowicz, prezes FZN.

Podczas audycji mogliśmy poznać także Szajbę, 11-miesięczną suczkę Pauliny Staniszewskiej, która od lat prowadzi dom tymczasowy dla zwierząt i aktywnie włącza się w szukanie im nowych właścicieli. Szajba została znaleziona w kartonie na ulicy Pułaskiego. Początkowo miała zostać tylko w ramach domu tymczasowego, jednak szybko skradła serca domowników. Świetnie czuje się w towarzystwie innych zwierząt, lubi też dzieci. – Warto zostać domem tymczasowym, satysfakcja z tego, że ktoś znalazł przyjaciela na całe życie jest nie do opisania – mówi Paulina Staniszewska.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.