Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 14

24.01.2018

Była głodna, zmarznięta i bardzo wystraszona. Kolejna kotka znalazła się pod opieką Fundacji Zwierzęta Niczyje. Jej historię w środę (24.01) w audycji „Na cztery łapy” przedstawiła Anna Walijewska-Maksymowicz, prezes fundacji. Kotka mieszkała na śmietniku, starała się wejść do bloku w poszukiwaniu jedzenia i ciepła. – Jeszcze nie ma imienia. Podobno, gdy dajemy komuś imię, to go oswajamy. Kotka czeka na swoje imię i nowego przyjeciela– powiedziała Anna Walijewska-Maksymowicz.

Podczas audycji mogliśmy poznać także Bunię, suczkę Kornelii Lewit. Bunia początkowo miała zostać tylko w ramach domu tymczasowego, szybko jednak skradła serca domowników. – Na początku była bardzo wystraszona, dopiero po kilku miesiącach zaczęła mi ufać. Bunia nadal reaguje nerwowo na każdy głośniejszy dźwięk – dodaje Lewit.

Fundacja Zwierzęta Niczyje rozpoczęła także zbiórkę pt. „Wielka akcja suwalskich kotów – sterylizacja!”. Fundacja zakłada, że uda się zebrać 5 tysięcy złotych, co pozwoli na wysterylizowanie i wykastrowanie ok. 40 kotów. To jedyny sposób, by zapanować nad nad-populacją bezdomnych zwierząt. – Kotka może rodzić kilka razy w roku. Te kociaki giną w sposób tragiczny, np. pod kołami samochodów, są atakowane przez inne zwierzęta, z chłodu, głodu, czasami przez człowieka. Dlatego warto zapobiegać bezdomności zwierząt poprzez sterylizację i kastrację – dodała prezes FZN.

Akcja potrwa do 18 kwietnia. Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.