Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 18

21.02.2018

Maleńki Lucjusz, kilkutygodniowy szczeniak, był bohaterem kolejnej audycji „Na cztery łapy”. Lucjusz wraz z mamą i siódemką rodzeństwa został znaleziony pod mostem. Jego historię opowiadała w środę (21.02) Anna Walijewska – Maksymowicz, prezes Fundacji Zwierzęta Niczyje.

– Dostaliśmy wezwanie, że pod mostem oszczeniła się suczka. Akcja ratownicza trwała bardzo długo, ciężko było się dostać do szczeniaków – mówiła Walijewska – Maksymowicz.

Historia Lucjusza i jego rodzeństwa ma też drugie, smutne oblicze. Nie udało się uratować matki szczeniąt. Zmarła prawdopodobnie z wycieńczenia, trawiona chłodem i wirusem. Szczenięta znajdują się pod ciągłą opieką weterynarza. – Teraz na naszych barkach spoczywa dbanie o całą ósemkę, chcemy utrzymać je przy życiu i znaleźć im jak najlepsze domy – dodaje prezes FZN.

Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać Dżagę, suczkę Bożeny Dudek. Dżaga została przywieziona ze wsi już jako małe szczenię. Wcześnie odebrane od matki, dorastało z problemami zdrowotnymi. Teraz Dżaga jest zdrowym, zadbanym i kochanym psem. Jej historia jest dowodem na to, że planując zmiany w swoim życiu nie musimy porzucać swoich zwierząt. Znakomicie zaadaptują się do nowych warunków. – Nasze zwierzęta mocno się do nas przywiązują i nie rozumieją dlaczego zostały porzucone, dlaczego zabrakło pełnej miski, głaszczącej ręki i miłości – dodaje Walijewska-Maksymowicz.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.