Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 19

28.02.2018

O pracy w schronisku opowiadała w środę (28.02) w audycji „Na cztery łapy” Marta Chmielewska, właścicielka Schroniska Sonieczkowo w Żarnowie I koło Augustowa. Poruszany był także temat wolontariatu i jego znaczenia w trakcie socjalizacji psów w schronisku. -Zachęcamy do uczestnictwa w takim wolontariacie, dzięki spacerom psy mają większe szanse na zaaklimatyzowanie się w domu stałym – mówiła Chmielewska.

Podczas audycji mieliśmy też okazję poznać kolejnego podopiecznego Fundacji Zwierzęta Niczyje. Ogromny, pręgowany kot został znaleziony na ulicy Lityńskiego w Suwałkach. Był zmarznięty i wystraszony. Jego historię opisywała Anna Walijewska-Maksymowicz, prezes zarządu Fundacji Zwierzęta Niczyje. – Prawdopodobnie całą noc spędził na ulicy, był przerażony i zziębnięty. To zadbany, wielki, pręgowany kocur. Ma około trzech lat. Mamy wielką nadzieję, że odnajdzie się jego właściciel – opowiadała Walijewska-Maksymowicz.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.