Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na cztery łapy odc. 27

09.05.2018

Półroczny Joe, piesek w typie Cocker Spaniela był bohaterem kolejnego odcinka audycji „Na cztery łapy”. Joe miał kilka tygodni, gdy został znaleziony w reklamówce, podrzucony na klatkę schodową jednego z osiedli w Olecku. Dosyć szybko znalazł jednak dom. Niestety po pół roku jego nowa rodzina rozmyśliła się i oddała Joe do Fundacji Zwierzęta Niczyje. Jego historię w środę (09.05) w 27. odcinku audycji przedstawiła Anna Walijewska-Maksymowicz, prezes FZN.

Podczas audycji Marta Jasińska, lekarz weterynarii, przestrzegała przed chorobami odkleszczowymi. Te stawonogi są aktywne niemal przez cały rok, dlatego należy zadbać o ochronę swojego pupila. Kontakt z kleszczem może doprowadzić do babeszjozy i boreliozy, które mogą zagrażać życiu zwierzęcia. – Kleszcze to zagrożenie zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi – opowiadała weterynarz.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20 lub na radio5.com.pl. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.