Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nagrody marszałka rozdane

12.10.2015

Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2014/2015 r. zostały rozdane. Uroczysta gala odbyła się dziś w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Nagrody zostały wręczone już po raz 14.

Kapituła w składzie: Bielecka Violetta, Fałtynowicz Zbigniew, Fionik Dariusz, Hyży – Czołpińska Beata, Malinowski Jacek, Sporek – Czyżewska Małgorzata, Zgrzywa Sławomir z 50 wniosków, wybrali 6, które przedstawili Zarządowi .

Doroczną nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości sześciu tysięcy złotych otrzymali:

Karolina Skłodowska – za zasługi i promowanie sztuki współczesnej, a nade wszystko za 35 lat pracy w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.
Wojciech Kowalczuk – za całokształt dotychczasowych dokonań w dziedzinie upowszechniania i ochrony sztuki i tradycji ludowej w województwie podlaskim.
Edward Kulikowski – za wybitne zasługi w upowszechnianiu i ochronie kultury muzycznej oraz szeroko realizowanej edukacji muzycznej, a nade wszystko za 38 lat pracy z Chórem Akademickim Uniwersytetu w Białymstoku.
Antonina Sokołowska – za całokształt dokonań na rzecz upowszechniania kultury teatralnej, w szczególności za wychowanie wielu pokoleń artystów i ludzi teatru.
Jadwiga Solińska – za dzieło twórcze na rzecz upowszechniania i ochrony tradycji i sztuki ludowej w województwie podlaskim.
Jerzy Tomzik – za całokształt dokonań na rzecz edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.