Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Najpierw pomogli, później aresztowali

16.02.2021

Ruciane-Nida

Najpierw pomogli wyciągnąć samochód z zaspy, a następnie… aresztowali kierowcę.

Taką nietypową interwencję przeprowadzili policjanci z Rucianego – Nidy.

Mundurowi w poniedziałek (15.02) wieczorem na terenie gminy zauważyli pojazd marki Audi, który wjechał w przydrożną zaspę.

Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji

 

Kierowca próbował z niej wyjechać, ale nie było to proste zadanie. Z pomocą ruszyli policjanci. Wspólnymi silami kierowca audi bezpiecznie wyjechał na drogę publiczną, po czym policjanci przeprowadzili kontrolę drogową tego pojazdu.

Samochodem marki Audi A3 kierował 21-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny nie budziło żadnych zastrzeżeń. Inaczej było jeśli chodzi o tester narkotykowy. Ten wykazał obecność amfetaminy w organizmie kierującego. W tej sytuacji mężczyźnie pobrana została krew do dalszych badań.

Jak się okazało narkotyki były nie tylko w organizmie kierowcy.

 

W trakcie przeszukania audi w podłokietniku policjanci znaleźli torebkę strunową z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia całej sprawy.

Jeśli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków w organizmie kierującego wówczas usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków. Jeżeli ekspertyza zabezpieczonego przez policjantów białego proszku wykaże, że jest to amfetamina mężczyzna odpowie także za jej posiadanie.

Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5
Autor: wk