Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Natalia Kuczewska i Dawid Seroka z nagrodami sportowymi

24.12.2020

Ełk

Natalia Kuczewska i Dawid Seroka z nagrodami sportowymi prezydenta Ełku.

O sukcesach zawodniczki MKB Mazur Ełk mówiliśmy w wiadomościach Radia 5. Młoda pięściarka ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Polski Juniorów wywalczony w grudniu w Sokółce oraz trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Czarnogórze zdobyte w listopadzie.

Ważnymi sportowymi osiągnięciami pochwalić się może również Dawid Seroka. Podopieczny UKS MOS Ełk zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu we wrześniu. W Mistrzostwach Europy Juniorów zdobył dobrą, piątą lokatę.

Nagrody utalentowanym młodym sportowcom prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wręczył w środę (23.12) podczas kameralnej uroczystości w ratuszu.

Jak czytamy na stronie internetowej urzędu

„Nagroda to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawana jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.”

Przyznanie nagród odbyło się po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski.

W roku 2020 zostało przyznanych łącznie 10 nagród sportowych.

Źródło: UM w Ełku, Radio 5
Autor: jwe