Ostre strzelanie ełckiego Mazura

13.10.2019

Ełk

Po raz kolejny ostre strzelanie, bez straty bramki, urządzili na własnym boisku piłkarze ełckiego Mazura.

Przed dwoma tygodniami podopieczni Przemysława Kołłątaja pokonali na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza 4 : 0 Pisę Barczewo, w sobotę (12.10.) , w 11. kolejce rozgrywek, taki sam wynik padł w spotkaniu z  piątą drużyną w tabeli – Błękitnymi Orneta. Na listę strzelców wpisywali się: Doroszewski w 30. minucie, dwukrotnie Woźniak – w 62. i 89. oraz Stawiecki w 75. minucie meczu. Po ostatnim gwizdku, trener ełczan nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy.

Piłkarze nie zawiedli, zawiedli natomiast kibice – mecz obserwowało niewielu sympatyków Mazura, ale opuszczali oni stadion w dobrych humorach. Trener Kołłątaj ma nadzieję, że ta dobra passa potrwa dłużej, bowiem teraz jego drużynę czekają pojedynki z sąsiadami z tabeli.

Po 11. kolejkach Mazur opuścił strefę spadkową i obecnie zajmuje 11. pozycję w tabeli ForBet IV Ligi z 10. punktami na koncie.

Znacznie gorzej wiedzie się ostatnio ekipie znad Niegocina. Mamry przegrały po raz czwarty w sezonie, a po raz trzeci na własnym boisku. Tym razem podopieczni Karola Lemechy polegli w starciu z wiceliderem – rezerwami olsztyńskiego Stomilu 0 : 3 i w tabeli są obecnie na 6. miejscu.

Nie zawodzi natomiast jedyny trzecioligowiec z Mazur Wschodnich. Znicz Biała Piska pokonał w Morągu tamtejszy Huragan 3 : 1 po golach: Patryka Gądka, Mateusza Furmana i Mateusza Romachowa. Po 5. wygranych z rzędu, podopieczni Ryszarda Borkowskiego zajmują obecnie 4. pozycję w tabeli 1 grupy III ligi.

Źródło: Radio 5