Panzer z medalami

28.03.2018

Kolejne dobre występy zawodników klubu Panzer Suwałki. W miniony weekend (23-25.03) 22-osobowa reprezentacja klubów Panzer Suwałki i Sejny wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Litwy w Kickboxingu, które odbyły się w Wisaginie. W zawodach wzięło udział 224 zawodników z 43 klubów z 8 państw. Z medalami wrócili Adam Dubin, Arkadiusz Rudziewicz, Mateusz Pietruszewski, Marcel Ostrokołowicz, Dominik Szczodruch,Sandra Karłowicz i Piotr Gajda.

Adam Dubin w formule K1 pokonując w znakomitym stylu o 6 kg cięższego przeciwnika z MKS Wicher Kobyłka – Sebastiana Jabłeckiego zdobył złoty medal. Arkadiusz Rudziewicz po ciężkich sobotnich eliminacjach pokonał Mariusa Bagdonasa z klubu Pantera. W swoim Debiucie Mateusz Pietruszewski wywalczył w kat. -69 kg srebrny medal w niedzielnym finale ulegając nieznacznie Nojusowi Gasiunasowi 2:1. Mateusz w sobotę wywalczył również medal brązowy w kat. do 63 kg.
Marcel Ostrokołowicz w kat. – 42 kg zdobył w swoim debiucie medal srebrny bardzo dobrze walcząc z Łotyszem Romansem Glusnovsem z najlepszego łotewskiego klubu – Sedna. Dominik Szczodruch po wygranych w sobotnich eliminacjach w niedzielnym finale uległ nieznacznie Martynasowi Grenda z Wilna i zdobył również srebrny medal. Adam Dubin oprócz złota w K1 zdobył również srebrny medal w kick-light. Ze względu na odbywanie się finałów w podobnym musiał skupić się na jednym – na K1.
Sandra Karłowicz zdobyła medal brązowy po ciężkim półfinale z Zuzanną Kalbarczyk z Wejherowskiego Klubu sportów walki. Piotr Gajda w kat. seniorów do 74 kg zdobył również brązowy medal. Miłosz Hruświcki podczas swojego debiutu wywalczył 5 miejsce w kat. do 74 kg kadetów starszych.