Pięć medali karateków

16.01.2017

Pierwszy start w tym roku mają za sobą suwalscy karatecy. Czworo zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowało na Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów w Końskich, gdzie zdobyli 5 medali. Mistrzostwa Europy odbędą się w kwietniu w Danii. W kwalifikacjach wzięło udział 102 zawodników z 24 klubów. Do startu na Mistrzostwach Europy kwalifikuje się dwóch pierwszych. Po walce o trzecie miejsce zawodnik wygrywający jest w rezerwie. Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił do startu jednego seniora – Mateusza Muczyńskiego, i troje juniorów – Krzysztofa Alickiego, Aleksandrę Mozerys oraz Aleksandrę Górską. Zawodnikom udało się zdobyć dwie kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy i trzy miejsca w rezerwie Kadry Polski. W seniorach Mateusz Muczyński zajął III miejsce w kategorii do 65 kg i jest zawodnikiem rezerwowym. W juniorach najlepiej wypadł Krzysztof Alicki, wygrał kategorię do 60 kg i zakwalifikował się do startu z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu w kata juniorek do startu zakwalifikowała się Aleksandra Mozerys, a dodatkowo wywalczyła trzecie miejsce w kumite do 60 kg i jest zawodniczką rezerwową. Aleksandra Górska także wywalczyła trzecie miejsce w kumite +65 kg i jest w rezerwie tej kategorii. Zdobyte medale uplasowały suwalskich juniorów na III miejscu drużynowo.