Pierwsze złoto w wadze ciężkiej

03.10.2017

Maciej Suchwałko zwycięzcą Międzynarodowego Pucharu Polski w Boksie. Pięściarz suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, wywalczył złoty medal podczas turnieju gali Pucharu Polski, który odbył się w weekend (28.09-01.10) w Grudziądzu. W zawodach udział wzięło aż 150 zawodników. Podopieczny trenera Pawła Pasiaka wywalczył swój medal w wadze ciężkiej, w której – niezwykle widowiskowo i heroicznie – walczył po raz pierwszy.

W drodze po medal Suchwałko pokonał kolejno Jakuba Nowakowskiego (Gladiator Brodnica), Beniamina Jamrozika (Ziętek Team Brzeziny) oraz w walce finałowej Ashota Gumuryana (Gladiator Brodnica). Warto dodać, że Jakub Nowakowski, który był pierwszym przeciwnikiem Suwalczanina w turnieju to aktualny Vice Mistrz Polski w wadze ciężkiej. Już za dwa tygodnie Suchwałko wraca na salę treningową, gdzie będzie przygotowywał się do Mistrzostw Polski – dodaje Pasiak.