Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pijany kierowca i dwa poważne zdarzenia drogowe

07.12.2020

Olecko

Pijany kierowca, dwa poważne zdarzenia drogowe i kilka kolizji – to bilans weekendu na oleckich drogach.

Policjanci ruchu drogowego w piątek, sobotę i niedzielę mieli pełne ręce roboty.

– Wszystko zaczęło się w piątek (04.12.2020 r.) przed 21.00 w Olecku na ul. 11-go Listopada – mówi podkom. Justyna Sznel, oficer prasowy oleckiej policji.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 54-letni kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu idącemu przez przejście, w wyniku czego doszło do zderzenia. 62-latek został przewieziony do szpitala w Ełku. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę (06.12.20) przed godz. 01.00 w miejscowości Kukowo, na drodze krajowej nr 65.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący osobowym volkswagenem, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 23-latek został przewieziony do szpitala w Ełku. Mieszkaniec gm. Olecko jechał sam.

Pijany kierowca wpadł w sobotę (05.12.20) przed godz. 01.30 w Olecku na ul. Kościuszki.

Funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy marki Saab, którego kierujący miał problem z utrzymaniem toru jazdy, a także pojazd kilkukrotnie mu zgasł. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca zaparkował na środku drogi dojazdowej do jednej z posesji na ul. Batorego. Policjanci zaniepokojeni takim zachowaniem kierowcy podjęli wobec niego czynności. Po wylegitymowaniu okazał się to być mieszkaniec Olecka. 37-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania, a podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 37-latek ma zatrzymane prawo jazdy.

Źródło: Radio 5
Autor: wk