Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Grupa Specjalna Płetwonurków RP szukała zaginionej mieszkanki Pisza

15.02.2021

Pisz

Płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP włączyli się w akcję poszukiwania 44-letniej Elżbiety Wiskiej z Pisza.

Kobieta zaginęła ponad dwa tygodnie temu. Cały czas nie udało się jej odnaleźć.
– Jeśli ktokolwiek posiada informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionej proszony jest o kontakt – apelują piscy policjanci.
Mówi Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

W piątek (12.02) w działaniach poszukiwawczych wzięli udział płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Olsztyna. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu m.in. łodzi i sonarów, sprawdzali rzekę Pisę. Pomimo ogromnego ich zaangażowania nie odnaleziono zaginionej, ani żadnych śladów mogących świadczyć o tym, że kobieta tam była.

Policjanci cały czas szukają kobiety.

Od momentu zgłoszenia jej zaginięcia policjanci wykonali szereg czynności procesowych i pozaprocesowych, aby ją odnaleźć. Funkcjonariusze m.in. sprawdzili wszystkie informacje, jakie uzyskali od rodziny i znajomych zaginionej. Przejrzeli wszelkie dostępne zapisy monitoringów oraz sprawdzili miejsca, gdzie była widziana lub mogła przebywać. Wsparcia w działaniach poszukiwawczych policjantom udzielili też strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, którzy sprawdzali zatokę i rzekę Pisę.

Elżbieta Wiska ma 44 lata. Wyszła z domu 27 stycznia około godz. 8.00 nie mówiąc bliskim dokąd idzie, ani kiedy wróci. Od tego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną, ani znajomymi.

Jej rysopis: wzrost około 165 cm, średnia budowa ciała, włosy krótkie blond, nos normalny, pełne uzębienie. Brak znaków szczególnych.

W momencie wyjścia z domu ubrana była w pikowaną zimową kurtkę koloru granatowego sięgającą do łydek. Kurta z kapturem obszytym futerkiem. Do tego biały szalik i fioletowe trzewiki. Na palcu prawej dłoni miała obrączkę ślubną, a na lewej obrączkę typu różaniec.

Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji na temat zaginionej i miejsca jej pobytu proszone są o kontakt pod numer telefonu alarmowego 112 lub z piską komendą policji.

Źródło: Radio 5
Autor: wk