Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pomożemy ci wybrać kredyt na mieszkanie

16.02.2021

 

Niemal każdy z nas odczuwa silną potrzebę posiadania własnego miejsca – szczególnie, kiedy przestajemy żyć w pojedynkę, a obok nas pojawia się ukochana osoba. Wynajem mieszkania nie oferuje tak dużego komfortu i bezpieczeństwa, dlatego wiele młodych osób marzy o mieszkaniu posiadanym na własność. Ta podstawowa potrzeba jest jednak bardzo kosztowna i niemal nigdy nie jest możliwa do natychmiastowego zrealizowania w oparciu wyłącznie o środki dostępne na koncie. Jednym z rozwiązań tej sytuacji jest tani kredyt hipoteczny. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy ci jak znaleźć najtańszy kredyt mieszkaniowy.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu?
Lista banków oferujących tani kredyt hipoteczny jest bardzo długa. Z jednej strony daje to dużo swobody w wyborze, ale z drugiej mnogość ofert utrudnia wybranie tej jednej, najkorzystniejszej i najlepiej dopasowanych do naszych potrzeb. Samodzielne sprawdzania oferty każdego banku osobno jest czasochłonnym procesem, w którym łatwo o pomyłkę. Na szczęście istnieją rozwiązania znacznie ułatwiające proces szukania najtańszego kredytu mieszkaniowego – są to strony internetowe posiadające ranking kredytów hipotecznych.

Ranking kredytów hipotecznych umożliwia szybkie zapoznanie się z ofertami banków udzielających takich kredytów, a następnie porównanie ich ofert. Znalezienie najtańszego i najkorzystniejszego dla nas kredytu hipotecznego staje się dzięki temu znacznie prostszym, zajmującym mniej czasu zadaniem. Strony z tego typu rankingami często wyposażone są również w kalkulator kredytu hipotecznego – wpisując do niego dane na temat kwoty kredytu, czasu jego spłaty oraz skali oprocentowania, pozwalają one na szybkie sprawdzenie wielkość rat.

Kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?
Musisz pamiętać, że szukając taniego kredytu hipotecznego, przy jego zaciągnięciu zmuszony będziesz wnieść wkład własny, który zwykle wynosi 10-30% wartości mieszkania, na spłatę którego brany jest kredyt. To, czy dostaniesz kredyt, uzależnione jest od weryfikacji zdolności kredytowej i tego, czy wynik jej będzie pozytywny. Bank sprawdzi, czy wywiązywałeś się z dotychczasowych zobowiązań finansowych oraz czy nie masz żadnych długów. Wymagane jest również posiadanie udokumentowanego i legalnego źródła dochodu. Praca w oparciu o umowę o pracę zwykle jest lepiej widziana przez bank niż umowa o dzieło lub zlecenia.

Ocenie poddane zostanie również to, czy przy obecnych dochodach oraz kosztach masz finansową możliwość spłaty kredytu, o który się ubiegasz. Proces weryfikacji może być czasochłonny i wymagać wiele wysiłku, do którego lepiej dobrze się przygotować.

 

Artykuł sponsorowany