Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ponad pół tysiąca uczestników na mecie triathlonu

25.08.2018

Augustów

Malownicze scenerie Augustowa były areną zmagań ponad pół tysiąca triathlonistów, którzy rywalizowali tu w finale Garmin Iron Triathlon. Nie przeszkodził nawet rzęsisty deszcz. Ten największy cykl triathlonowy w Polsce, rozgrywany od 2012 r., wystartował 20 maja w Płocku.
– Wielki finał w Augustowie, to świetna promocja i miasta, i zdrowego trybu życia – mówi Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

Triathloniści w Augustowie 25 sierpnia płynęli, biegli i jechali rowerami na różnych dystansach. To właśnie podczas wielkiego finału w Augustowie spotkali się wszyscy finisherzy Garmin Iron Triathlon 2018, czyli triathloniści, którzy ukończyli przynajmniej cztery etapy cyklu na dowolnym dystansie.

W Augustowie zawodnicy płynęli w jeziorze Necko i biegli ścieżkami biegowymi, które je otaczają. Trasa kolarska została poprowadzona w stronę miejscowości Szczerba – drogą wojewódzką nr 662.

– Impreza cieszy się coraz większą popularnością – ocenia Filip Szołowski, dyrektor sportowy zawodów z Labosport Polska, głównego organizatora imprezy.

Pełni uznania dla walorów organizacyjnych są także sami uczestnicy. Wśród nich zdobywca pierwszego miejsca na dystansie 1/4 Iron Man, Tomasz Brembor.

Imprezą towarzyszącą były biegi dla dzieci – Garmin Kids na dystansach od 200 do 1000 metrów.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mw