Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ponad stu zawodników wzięło udział w Ogólnopolskim Seminarium Karate Kyokushin

20.10.2020

Ełk

Ponad stu karateków wzięło udział w trzydniowym (16-18.10) Ogólnopolskim Seminarium Kata i Kumite Karate Kyokushin w Ełku.

Szkolenie miało miejsce w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku oraz Dojo Sosnowski w Chruścielach. Do naszego miasta zjechało ponad stu karateków z całej Polski, w tym wielu shihanów i sensejów, by wspólnie doskonalić swoje umiejętności oraz wymienić się doświadczeniami.

W programie wydarzenia był też kurs sędziowski zakończony wręczeniem certyfikatów oraz kumite czyli pokazowe walki turniejowe.
-Program seminarium zrealizowaliśmy w 100 % – mówi Prezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego shihan Mariusz Godoś.

– Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem,  organizatorzy stanęli na wysokości zadania – ocenia wiceprezes PZKK shihan Piotr Zembrzuski.

Znakomitą organizację seminarium chwali także sensei Radosław Ambroziak – branchief Iko So Kyokushin Poland i dodaje, że Ełk jest dobrym miejscem do organizacji zawodów dużej rangi, choćby Mistrzostw Polski. Są nawet takie plany

Wójt Gminy Ełk – Tomasz Osewski który pojawił się na zakończeniu seminarium , by wręczyć certyfikaty i specjalne podziękowania dla obecnych branchiefów.

Przyznał, ze sam w młodości trenował karate i poleca go młodzieży gdyż ten sport kształtuje nie tylko ciało, ale i umysł i cieszy się, że na terenie gminy jest miejsce, gdzie można go uprawiać pod okiem prawdziwych profesjonalistów.

Organizatorem Seminarium był Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski, a patronat medialny sprawowało Radio 5.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: ts