Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pośpiech nie popłaca. Przekonało się o tym kolejnych dwóch kierowców

18.02.2021

Grajewo, Giżycko

Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h.

Wobec pirata drogowego interweniowali grajewscy policjanci w miejscowości Popowo. Miejsce to wskazali internauci za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Lokalizacja ta okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

48-letni kierowca już stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem, a na jego konto trafiły punkty karne.

Konsekwencje nadmiernego pośpiechu poniósł również kierowca skontrolowany w miejscowości Konopki Wielkie. Tutaj czynności prowadzili giżyccy policjanci.

56-letni kierowca peugeota, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do pięćdziesiątki, pędził ponad sto kilometrów na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Otrzymał również mandat i 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję. Kolejne przyłapanie na prowadzeniu pojazdu bez uprawnień skończy się już cofnięciem prawa jazdy i koniecznością podejścia do egzaminu państwowego.

Policjanci apelują również do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Źródło: KPP w Grajewie, KPP w Giżycku
Autor: jwe