Pracowity weekend karateków

19.10.2015

Zawodnicy suwalskiego klubu Karate Kyokushin wystartowali w miniony weekend w dwóch mistrzostwach wysokiej rangi: Mistrzostwach Polski Juniorów w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U-16 i U-22. W Mistrzostwach Polski w Wieliczce wzięło udział 150 zawodników z 45 klubów. Wśród suwalczan po dwa indywidualne medale zdobyli bracia Damian i Daniel Biłbak. Damian wygrał konkurencję kata i zajął drugie miejsce w kategorii kumite do 60 kg. Z kolei Daniel wywalczył dwa trzecie miejsca w kategorii kata i kumite do 65 kg. Trzeci z zawodników, Krzysztof Alicki, tym razem przegrał swój pierwszy pojedynek. Cztery zdobyte przez suwalskich zawodników medale zostały przeliczone na 24 punkty Ministerstwa Sportu. – Ten wynik pozwolił nam uplasować się na pierwszym miejscu drużynowych mistrzostw, pozostawiając za sobą inne drużyny z całej Polski – powiedział Radiu 5 trener Marek Krejpcio.

Czasu na odpoczynek nie było wcale, bo już następnego dnia podopieczni Marka Krejpcio rywalizowali w Lublinie w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy kadetów U-16 I młodzieżowców U-22. Mimo zmęczenia zawody okazały się sukcesem. Czterech zawodników znalazło się na podium i wywalczyło kwalifikacje. Krzysztof Alicki zajął II miejsce w kategorii kumite kadetów do 50 kg, a Sebastian Biłbak zwyciężył w kategorii kumite młodzieżowców do 75 kg. Również zwycięstwem zakończył się start Aleksandry Czerwieckiej w kategorii kumite młodzieżowców +65 kg. III miejsce w kategorii kata młodzieżowców wywalczył Michał Karpowicz. Na zawodach z powodu kontuzji kolana zabrakło Wojtka Żytkiewicza w kategorii do 70 kg młodzieżowców, ale zdobył kwalifikację za zajmowane miejsce w rankingu. – Teraz moi zawodnicy dostaną dwa, trzy dni na odpoczynek i rozpoczniemy przygotowania do Mistrzostw Europy – dodaje Krejpcio.