Przełamanie Ślepska

08.03.2019

Suwałki

W pierwszym meczu 1. rundy fazy play-off 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:22, 21:25, 25:23). Było to przełomowe zwycięstwo nad zespołem z Bielska-Białej, ponieważ w poprzednich, bezpośrednich meczach sezonu 2018/2019, górą byli bielszczanie.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry „punkt za punkt”. Bardzo pewnie wykorzystywał swoje szanse najlepiej punktujący zawodnik 1. Ligi – Oleg Krikun (BBTS Bielsko-Biała). Suwalczanie popełnili w pierwszej odsłonie kilka prostych błędów, które skutkowały kilkupunktową stratą. Sygnał do odrabiania zaległości dał biało-niebieskim Kamil Skrzypkowski, który serią świetnych zagrywek pobudził swoich kolegów do walki. Końcówka pierwszego seta była niezwykle emocjonująca, ale po kapitalnej grze w ataku Jakuba Rohnki i skutecznych blokach, szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na swoją korzyść przechylili gospodarze.

Początek drugiego seta to ponownie bardzo wyrównana rywalizacja. Siatkarze Ślepska uruchomili grę blokiem, a w polu serwisowym świetnie spisywał się środkowy zespołu – Cezary Sapiński. Bielszczanie z biegiem czasu mieli problem z wykończeniem ataku z pierwszej piłki, co skutkowało powiększaniem się przewagi biało-niebieskich. Drugiego seta, autową zagrywką, zakończył Wiktor Nowak (BBTS Bielsko-Biała).

Podopieczni Pawła Gradowskiego trzecią partię rozpoczęli wyraźnie podrażnieni. Gospodarze próbowali nawiązać walkę z zespołem z Bielska, ale skuteczność w ataku poprawili Oleg Krikun i Fedor Sukhatskiy, który atakami ze środka nie dawał szans suwalczanom. Dobry okres gry zaliczył również Bartosz Cedzyński (BBTS Bielsko-Biała). Zwycięstwo gości w trzecim secie stało się faktem i dawało nadzieję bielszczanom na przedłużenie szans w tym meczu.

W czwartej odsłonie siatkarze Ślepska rozpoczęli od wyraźnego prowadzenia. W polu serwisowym świetnie spisywał się atakujący gospodarzy – Wojciech Winnik. Zawodnicy BBTS punkt po punkcie odrabiali straty, ale przy stanie 12:11 kontuzji barku doznał wspomniany Oleg Krikun, najlepiej punktujący zawodnik 1. Ligi. Na boisku pojawił się Mikołaj Skotarek, który z powierzonych mu zadań wywiązywał się bardzo dobrze. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili podopieczni Mateusza Mielnika i przełomowe zwycięstwo nad zespołem z Bielska-Białej stało się faktem.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został Jakub Rohnka (MKS Ślepsk Suwałki).

Kolejny mecz 1. rundy fazy play-off siatkarskiej 1. Ligi Mężczyzn już jutro (09.03). Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

MKS Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:22, 21:25, 25:23)

MKS Ślepsk Suwałki: Winnik, Gonciarz, Rohnka, Skrzypkowski, Siek, Sapiński, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Laskowski, Tomczak, Macyra
BBTS Bielsko-Biała: Macionczyk, Firszt, Buniak, Sukhatskiy, Cedzyński, Krikun, Marek (libero) oraz Nowak, Skotarek, Piotrowski, Oniszk, Sawicki

MVP: Jakub Rohnka (MKS Ślepsk Suwałki)

Stan rywalizacji: 1:0 (08.09, 3:1)

Źródło: Radio 5