Rekordy i medale pływaków

02.07.2018

Suwałki/Olsztyn

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zakończonych w niedzielę Mistrzostw Polski w pływaniu 14-latków zdobył MUKS „Olimpijczyk” Suwałki. Na podium stanęli razem z klubem z Piotrkowa Trybunalskiego. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu odbyły się na 50-cio metrowej pływalni w olsztyńskiej Aquasferze. Suwałki reprezentowali: Julia Gwaj, Zuzanna Sztukowska, Sara Zapolska, Bartosz Birk i Filip Kosiński. Rekordy życiowe, rekord Polski i medale sprawiły, że suwalczanie uplasowali się na 21. miejscu wśród 148 klubów startujących w Mistrzostwach Polski. Poza zasięgiem rywali był Filip Kosiński, który – jako jedyny z chłopców startując w pięciu możliwych konkurencjach – wywalczył komplet pięciu złotych medali okraszonych dodatkowo rekordem Polski w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym.