SALOS z medalami w Białymstoku

22.02.2016

Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce odbyły się w sobotę w Białymstoku. W zawodach udział wzięła czwórka reprezentantów Salosu Suwałki, dla których był to pierwszy start w mistrzostwach PZLA. Dwukrotnym mistrzem województwa został Marcin Miszkiel w biegu na 60 metrów z czasem 7,40 s oraz w skoku w dal z wynikiem 5,64 m. Mistrzem województwa w biegu na 60 m przez płotki został Daniel Kachnowski z czasem 9,22 s oraz zdobył brązowy medal w skoku w dal. Wśród dziewcząt trzecie miejsce w pchnięciu kulą uzyskała Martyna Karpińska z wynikiem 9,75 m. oraz piąte miejsce w skoku w dal. W biegu przez płotki na 60 metrów Izabela Łada zajęła 7 miejsce. Zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności, które wciąż doskonalą w klasie sportowej o profilu lekka atletyka funkcjonującej w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. Trenerem jest Rafał Gwiazdowski.