Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki 1:0

02.11.2015

Wigry Suwałki przegrały wyjazdowe spotkanie przeciwko Sandecji Nowy Sącz 1:0. Była to już ósma porażka biało-niebieskich w tym sezonie. Trener suwalczan, Donatas Vencevicius w Nowym Sączu nie mógł skorzystać z usług Marcina Tarnowskiego oraz Maksimsa Rafalskisa. W podstawowej jedenastce wybiegł natomiast Bartłomiej Kalinkowski, który pauzował w poprzedniej kolejce za żółte kartki oraz Jakub Bartkowski, który uporał się już z kontuzją. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po kilka ciekawych sytuacji, ale bramki nie padły. Więcej działo się w drugiej odsłonie. W 53 minucie spotkania kolejny raz w tym sezonie niefrasobliwość przy rzucie rożnym rywali skończyła się dla Wigier stratą bramki. Autorem jedynego w tym meczu trafienia został Arkadiusz Aleksander. Nadzieja na odrobienie strat pojawiła się w 71 minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Sandecji Witalij Bierezowskij. Wigry przez ponad 20 minut grały z przewagą jednego zawodnika, ale bramki nie udało się strzelić i mecz zakończył się porażką. Wigry zajmują obecnie 15 miejsce w tabeli I ligi, ale nasz zespół może jeszcze wyprzedzić Chojniczanka Chojnice, która swoje spotkanie z Arką Gdynia rozegra dziś o 18.00. Natomiast kolejne spotkanie Wigier w sobotę. Do Suwałk przyjedzie lider tabeli – Wisła Płock.