Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki 2:1

17.09.2016

Trzecia z rzędu porażka suwalskich Wigier. W meczu 9. kolejki piłkarskiej I ligi biało-niebiescy przegrali w Nowym Sączu z Sandecją 1:2 i spadli na trzecie miejsce w tabeli. Pierwsza bramka padła w 20 minucie spotkania, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Kądziora wykorzystał Kamil Adamek i strzałem głową dał Wigrom prowadzenie. Piłkarze z Suwałk nie zdołali jednak długo utrzymać korzystnego rezultatu. W 33 minucie stan rywalizacji wyrównał Grzegorz Baran i do przerwy był remis. Po zmianie stron prowadzenie gospodarzom zapewnił Maciej Korzym i trzy punkty zostały w Nowym Sączu. Porażka sprawiła, że Sandecja wyprzedziła Wigry w tabeli I ligi i obecnie ma nad suwalczanami punkt przewagi.

– Pozostaje żal, że w stuprocentowych sytuacjach nie potrafiliśmy zremisować – powiedział na pomeczowej konferencji Dominik Nowak, trener suwalskich Wigier.

Suwalczanie pozostaną w Nowym Sączu do poniedziałku. We wtorek po raz pierwszy w swojej piłkarskiej historii zagrają z Górnikiem Zabrze. Mecz 1/8 finału Pucharu Polski na nowym stadionie w Zabrzu rozpocznie się o godz. 20.30.