Ślepsk Suwałki – Krispol Września 3:2

14.02.2016

Dużo emocji, kolejny tie-break i zwycięstwo. W meczu 20. kolejki siatkarskiej I ligi Ślepsk Suwałki pokonał przed własną publicznością Krispol Września 3:2 i pozostał liderem rozgrywek. Obie ekipy mierzyły się już dwukrotnie w tym sezonie. Zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski zwyciężał Ślepsk po pięciosetowej walce. W trzecim spotkaniu ten scenariusz znów się powtórzył. W Suwałkach biało-niebiescy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale rywale potrafili straty odrobić. Pierwszy set suwalczanie wygrali 25:20, a w drugim zostali pokonani takim samym rezultatem. Po trzech setach Ślepsk prowadził 2:1 wygrywając 25:16, ale zawodnicy nie poszli za ciosem i czwartą odsłonę przegrali 18:25. W tie-breaku suwalczanie po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że potrafią walczyć do końca. Gospodarze wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu Krzysztof Zapłacki. Ślepsk z dorobkiem 44 punktów zajmuje pierwsze miejsce i ma punkt przewagi nad drugim w tabeli GKS Katowice. Należy jednak dodać, że rywale mają o dwa spotkania rozegrane mniej.