Srebro dla Suwalczan

05.03.2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów odbyły się w sobotę (03.03) w Zamościu. Suwalscy karatecy wrócili z zawodów ze srebrnym medalem drużynowo. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Ostrołęki, a trzecie z Lublina. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z 39 klubów. Suwalski Klub Karate wystawił 18 zawodników. Oprócz srebra drużynowego karatecy zdobyli 13 medali indywidualnie. Dobry start zanotowali też zawodnicy z Olecka. Dwa złote medale (w kategorii kumite juniorek młodszych i kata juniorek młodszych) zdobyła Kinga Kuklińska, a brązowe medale wywalczyli Martyna Grygo (kategoria kumite juniorek młodszych) i Jakub Skowroński (kategoria kumite juniorów).