Stal Mielec – Wigry Suwałki 0:0

19.09.2018

Mielec

W rozegranym w Mielcu zaległym meczu 9. kolejki Fortuna I Ligi, Wigry Suwałki zremisowały ze Stalą Mielec 0:0. Warto dodać, że to już piąty mecz z rzędu w którym suwalski zespół schodzi z boiska niepokonany.

Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy nie potrafili jednak znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza biało-niebieskich, Damiana Węglarza. Na uwagę zasługuje również fakt, że Wigry kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał w 87. minucie Bartosz Mroczek, który spędził na placu gry zaledwie 18 minut. Suwalczanie wracają więc z Mielca z cennym punktem, który pozwolił utrzymać wysokie, 5. miejsce w tabeli.

Przed podopiecznymi Kamila Sochy kolejne, wyjazdowe spotkanie. W ramach 11. kolejki Fortuna I Ligi, Wigry zmierzą się w najbliższą sobotę (22.09) w Bytowie z wiceliderem rozgrywek, Bytovią Bytów. Początek meczu o godzinie 16:00.

Stal Mielec – Wigry Suwałki 0:0 (0:0)

Stal Mielec: 87. Seweryn Kiełpin – 22. Mateusz Spychała, 32. Jonathan de Amo, 4. Martin Dobrotka, 23. Krystian Getinger – 30. Łukasz Wroński (55′, 5. Marcel Gąsior), 16. Josip Šoljić (77′, 11. Mateusz Gancarczyk), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Bartosz Nowak, 33. Maksymilian Banaszewski – 9. Andreja Prokić (60′, 21. Grzegorz Kuświk).

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 2. Paweł Olszewski, 44. Adrian Karankiewicz, 25. Arkadiusz Najemski, 3. Jonatan Straus – 10. Karol Mackiewicz (58′, 97. Piotr Kwaśniewski), 99. Damian Pawłowski, 29. Martin Adamec (81′, 34. Adrian Piekarski), 8. Filip Karbowy, 27. Robert Bartczak – 9. Kamil Sabiłło (69′, 20. Bartosz Mroczek).

żółte kartki: Šoljić, Banaszewski, Gancarczyk – Mroczek, Węglarz.
czerwona kartka: Bartosz Mroczek (87′, Wigry, za drugą żółtą).
sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Źródło: Radio 5, Wigry Suwałki