Stal Nysa – MKS Ślepsk Suwałki 0:3

11.04.2019

Nysa/Suwałki

W pierwszym meczu wielkiego siatkarskiego finału 1. Ligi Mężczyzn MKS Ślepsk Suwałki pokonał Stal Nysę 3:0 (25:23, 25:23, 25:17). W rywalizacji do trzech zwycięstw suwalczanie prowadzą 1:0. Stawką jest awans do PlusLigi, najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej piłce siatkowej.

Pierwsze piłki czwartkowego (11.04) meczu pokazały, że gra będzie bardzo wyrównana. Nysianie w połowie seta wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, głównie dzięki świetnym zagrywkom Łukasza Kaczorowskiego. Mateusz Mielnik, trener Ślepska, wyznaczył do gry Mateusza Laskowskiego, który pokazał siłę zespołu w polu serwisowym. Młody przyjmujący zagrał dwa asy serwisowe i w nyskiej hali zrobiło się bardzo gorąco. Wymiana ciosów trwała do ostatnich punktów, ale górą w tym pojedynku okazali się biało-niebiescy. Po bardzo emocjonującej końcówce seta, szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili suwalczanie.

Druga odsłona była kopią pierwszych 20 minut gry. Gospodarze, niesieni głośnym dopingiem, wrócili do dobrej gry. W zespole prowadzonym przez Krzysztofa Stelmacha bardzo dobrze grano blokiem. Stal Nysa prowadziła 5 punktami, ale w końcówce seta wyraźnie straciła siłę rażenia. Historia zatoczyła koło. W polu zagrywki Ślepska świetnie spisywał się Kamil Skrzypkowski, dzięki czemu to suwalczanie wrócili na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. Na uwagę zasługuje również gra Jakuba Rohnki, który atakował z 70% skutecznością.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyraźnego prowadzenia biało-niebieskich. Agresywna i przemyślana gra podopiecznych Mateusza Mielnika przynosiła efekty. Liczne kłótnie z sędzią głównym i dekoncentracja nie pomagały zawodnikom Stali. Czerwoną kartką ukarany został środkowy gospodarzy – Maciej Zajder. Siatkarze Ślepska bardzo sprytnie wykorzystywali chwile słabości rywala i przypieczętowali zwycięstwo w meczu.

MVP, czyli najlepszym graczem meczu, został Jan Tomczak (MKS Ślepsk Suwałki).

Drugi mecz finału o Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn zostanie rozegrany jutro (12.04) o godzinie 18.30 w Nysie.

Stal Nysa – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)

Stal Nysa: Patryk Szczurek, Maciej Zajder, Łukasz Kaczorowski, Moustapha M’Baye, Sławomir Stolc, Mateusz Bućko, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Kamil Długosz, Jarosław Mucha, Sebastian Matula, Michal Makowski, Daniel Ochrymczuk (libero)
MKS Ślepsk Suwałki: Kacper Gonciarz, Cezary Sapiński, Wojciech Winnik, Wojciech Siek, Jakub Rohnka, Kamil Skrzypkowski, Paweł Filipowicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Jan Tomczak, Mateusz Laskowski

Stan rywalizacji: 0:1 (0:3; 11.04)
11.04, Stal Nysa – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 23:25, 17:25), MVP: Jan Tomczak

Źródło: Radio 5