„Stalowa” druga połowa

04.05.2018

W meczu 29. kolejki Nice I Ligi Wigry Suwałki przegrały w Mielcu ze Stalą Mielec 0:3. Warto wspomnieć, że w szeregach suwalczan zabrakło trzech podstawowych zawodników: Damiana Gąski, Serhija Pyłypczuka oraz Mateusza Radeckiego.

Pierwsze trafienie dla gospodarzy zanotował w 59. minucie meczu Bartosz Nowak, który wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym Wigier i pokonał debiutującego w bramce biało-niebieskich Damiana Węglarza strzałem „pod poprzeczkę”. Kolejna bramka dla Stali padła w 85. minucie meczu, po dwójkowej akcji Michała Janoty i Dejana Djermanovicia. Wynik na 3:0 ustalił w 88. minucie Łukasz Wroński, który do zespołu z Mielca trafił właśnie z Wigier.

Piątkowy mecz „na gorąco” podsumował na pomeczowej konferencji trener biało-niebieskich Artur Skowronek.

Zdaniem trenera Wigier na uwagę zasługuje fakt, iż w pewnym momencie w szeregach suwalczan znalazło się aż sześciu młodzieżowców.

Piątkowa porażka sprawiła, że biało-niebiescy spadli na 5. miejsce w pierwszoligowej tabeli (stan na 04.05, 23:50). Kolejny ligowy mecz piłkarze suwalskich Wigier rozegrają już w najbliższą środę (09.05) na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Podopieczni Artura Skowronka zmierzą się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Stal Mielec – Wigry Suwałki 3:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Nowak 59′, Dejan Đermanović 85′, Łukasz Wroński 88′

Stal Mielec: 99. Radosław Majecki – 11. Mateusz Gancarczyk, 51. Rafał Grodzicki, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leândro – 22. Michał Janota, 4. Martin Dobrotka, 8. Tomasz Swędrowski (83′, 27. Piotr Marciniec), 17. Bartosz Nowak (80′, 30. Łukasz Wroński), 33. Maksymilian Banaszewski – 18. Jakub Arak (75′, 20. Dejan Đermanović).

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 22. Mateusz Spychała, 3. Rafał Remisz, 4. Mateusz Żyro, 16. Artur Bogusz – 20. Laurențiu Iorga, 8. Patryk Sokołowski, 17. Adrian Jurkowski (70′, 27. Piotr Kwaśniewski), 32. Robert Obst (89′, 89. Bartosz Gużewski), 19. Mariusz Rybicki (90′, 15. Jakub Świątek) – 9. Patryk Klimala.

żółte kartki: Swędrowski, Kiercz, Dobrotka, Nowak – Żyro, Iorga, Bogusz.

czerwone kartki: Rafał Grodzicki (66′, Stal, za kopnięcie przeciwnika) – Laurențiu Iorga (79′. minuta, Wigry, za drugą żółtą).

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).