Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Strumiłło. Powroty do domu”

19.12.2020

Suwałki

Do obejrzenia filmu o profesorze Andrzeju Strumille zaprasza Biblioteka Publiczna w Suwałkach. Z okazji jubileuszu 75-lecia, placówka udostępniła na swojej stronie link do filmu „Strumiłło. Powroty do domu” w reżyserii Waldemara Czechowskiego.

Andrzej Strumiłło, zmarły w tym roku malarz, poeta, filozof, wędrowiec był wielokrotnie gościem biblioteki, wspierał działania poetyckie, uczestniczył w wielu spotkaniach, wystawach. W zbiorach placówki znajduje się kilkanaście jego książek – tomiki poezji, albumy, a także książki przez niego ilustrowane.

„My nigdy nie wracamy w to samo miejsce. Musimy sobie uprzytomnić, że przecież ten nasz świat, który tu pozostawiamy, udając się w podróż, nie stoi w miejscu”

– w filmie Andrzej Strumiłło opowiada o swoich podróżach i doświadczeniach powrotów do domu w Maćkowej Rudzie niedaleko Sejn. Zwierza się ze swojego stosunku do życia i rzeczy ostatecznych.

Film dostępny jest do niedzieli (20.12.20) na kanale Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na platformie internetowej YouTube. 

Autor: IW
Źródło: Biblioteka Publiczna w Suwałkach