Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Aktywna majówka MTB

02.05.2017

Drugi i trzeci etap cyklu wyścigów Mazury MTB odbyły się w weekend (29 i 30.04) w Mrągowie. Zawody Eliminator XC miały miejsce w centrum miasta. Polegały na przejeździe przez każdego zawodnika trasy około 1700 metrów na czas. Trasa była bardzo dynamiczna, ze sporą ilością przeszkód takich jak  belki, przejazd po kamieniach, piramida z palet, schody, nasypy ziemi, ciasne zakręty wokół jeziorka Magistrackiego oraz tuż przed metą pokonanie przeszkody w postaci samochodu: wjazd na dach i zjazd po masce na zamontowanych pochylniach. W tej konkurencji dwa czołowe miejsca zajęły debiutujące Anna Pietkiewicz i Klaudia Ostrowska z suwalskiego MTB. Drugi dzień to zawody  Bike Park Poręby XC. Wystartowało w nich 4 zawodników MTB Suwałki na dwóch dystansach: Amator i Expert. Niedzielne zawody były jednocześnie wyścigiem Pucharu Polski Masters. Klaudia Ostrowska z MTB Suwałki miała tylko 4 sekundy straty do utytuowanej na arenie polskiej oraz międzynarodowej Doroty Warczyk. Kolejny wyścig z cyklu MTB Mazury to Bike Tour Węgorzewo, który odbędzie się 20 maja.

W poniedziałek (01.05) odbył się  pierwszomajowy maraton w Wasilkowie. Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowały  2 zawodniczki oraz 14 zawodników. Troje z nich ukończyło rywalizacje na medalowych pozycjach. I i II miejsce zajęły w półmaratonie odpowiednio Małgorzata Walendzewicz i Anna Taraszkiewicz w kategorii kobiety Fit 15. III miejsce na podium w maratonie dla mężczyzn w kategorii M6 zdobył Sylwester Szymański.