Sukcesy na dwóch imprezach

10.04.2017

Sukcesy pływaków suwalskiego MUKS „Olimpijczyk” na dwóch imprezach pływackich w miniony weekend (8-9.04). Suwalczanie startowali w litewskim Alytsie i w zawodach Grand Prix-Puchar Polski w Lublinie. Z Litwy suwalczanie powrócili z 5 medalami: 4 złotymi i srebrnym. W Lublinie świetnie wypadła dwójka – Aleksandra Domoradzka i Kamil Życzkowski. W zawodach „Dzukijos taute 2017” na 50 metrowym basenie w Alytusie wzięło udział 47 zawodników z Suwałk. W sumie w imprezie uczestniczyło 660 pływaków z Litwy, Białorusi, Rosji i Polski. Suwalczanie powrócili z 5 medalami: 4 złotymi i 1 srebrnym. Czterokrotnie na podium stawał Filip Kosiński (13 lat), który jednocześnie pobił rekord zawodów w kategorii 14-latków na dystansie 100 m stylem motylkowym osiągając czas 1:05.10. Zdobył on również złoty medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2:21.71), na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:32.24) oraz medal srebrny na 100 m stylem grzbietowym (1:05.82). Złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym wywalczyła Julia Gwaj pokonując ten dystans w czasie 2:46.35. Są to zawodnicy, którzy znaleźli się w Kadrze Województwa Podlaskiego Młodzików. Podopieczni Katarzyny Salweckiej rywalizowali natomiast w zawodach Grand Prix-Puchar Polski w Lublinie. Dwójka suwalczan: Aleksandra Domoradzka i Kamil Życzkowski wypadła świetnie. Rywalizując z 450 innymi zawodnikami z 90 klubów z całej Polski nasi pływacy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Ola dwukrotnie znalazła się na podium zawodów, zajmując 3 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym (33.17) i 100 m stylem grzbietowym (1:12.22). Miejsce tuż za podium zawodniczka zajęła w konkurencji 200 m stylem grzbietowym (2:35.11). Ola zajęła również 6 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym (1:05.43), 7 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (30.39) i 13 miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym (2:22.87). Natomiast Kamil Życzkowski zajął 7 miejsce na 50 m stylem grzbietowym (32.36), 10 miejsce na 50 m stylem dowolnym (28.85), 11 miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:15.31), 14 miejsce na 200 m stylem grzbietowym (2:34.67), i 18 miejsce na 100 m stylem dowolnym (1:04.87) i 200 m stylem dowolnym (2:20.33).