Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Sukcesy suwalskich pływaków

28.06.2018

Suwałki/Poznań

Wielkim sukcesem suwalskich pływaków zakończyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu. Zawody odbyły się w ubiegły weekend (22-24.06) w kategoriach Masters w Poznaniu. Suwalczanie Monika Matyszczyk i Krzysztof Wandzioch – Wandzioch Team zdobyli 3 medale na 5 startów. Matyszczyk, dla której był to debiut w zawodach pływackich, osiągnęła świetne rezultaty na dystansach 50 m i 100 m stylem grzbietowym.  Zajęła odpowiednio 7 i 3 miejsce w kategorii 25-29 lat. Krzysztof Wandzioch dwukrotnie sięgnął po srebrne medale w kategorii 25-29 lat, na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz 400 m zmiennym. Na dystansie 1500 m również uzyskał 2. miejsce, ale niestety, nie został sklasyfikowany z powody przekroczenia limitu czasu.